"מת הבית, מת…"

אור כשדים, רונן בן טל (עוד קצת עליהם כאן וגם כאן)

בחודש מאי שנת 2007 נכחתי בטקס כלשהו, שאותו אינני זוכר כרגע כי היו הרבה, בבית הספר של בני. לכשנגמר הטקס והשתחררו ההורים, נסעתי גם אני, ובדרך פתאום ראיתי אותם. כמה אנשים, משאית ודחפור שמוריד על הבוקר בית ותיק, קטן, צנוע ונטוש שעמד שם משנות החמישים, ואותו היכרתי כמה שנים עקב כך שהתגוררתי באיזור לפני כן. מיד גמלה בליבי ובמוחי ההחלטה לעצור, להחנות את הרכב וללוות את התהליך העצוב הזה עד תומו. למזלי היתה עימי המצלמה, בגלל אותו טקס בבית הספר שהתרחש כאמור ממש לפני גילוי פעילות ההריסה.

המון צילומים צולמו, אינני יודע בדיוק אבל אני מעריך שלאתר "אדריכלות נעלמת" הכנסתי בערך חצי ממה שצולם ולכאן, עכשיו, אני מכניס לקט שהוא אולי שליש או רבע ממה שהוכנס לשם, ומי שרוצה לראות יותר צילומים מוזמן לגלוש אחר כך לאתר "אדריכלות נעלמת".

אז הנה, נתח צילומים מתהליך הריסת בית צפון תל אביבי קטן, ותיק וצנוע שהיה נטוש כמה שנים ועכשיו הוא אפילו לא אבק, הוא נעלם ואיננו, ורק הצילומים נשארו. כיום במקומו עומד כבר שלד מתקדם של בית חדש.

בוקר אפור, כתישה לאבק, ערפל לבן, דחפור אחד עם נהג צעיר אחד שגומר בית בכמה שעות. סיום.

כל הצילומים צולמו על ידי. כולם הוקטנו בגודלם ובאיכותם, פעם אחת לצורך הכנסה לאתר "אדריכלות נעלמת" ובפעם השניה לצורך הכנסה לבלוג "נטוש" כאן.

מודעות פרסומת