סיכום זה, כרגיל, כמו כל שנה, אינו מנסה להיות "אובייקטיבי" או כללי אלא מרכז באופן לגמרי סובייקטיבי ואישי את המוזיקה החדשה הטובה שנשארה באוזניי בשנה זו שמסתיימת לה בעוד כמה ימים.

כרגיל, הסיכום שלי מגיע ביום הכי קצר של השנה, ב"שיא החורף", ה-21 לחודש דצמבר, הפעם 2008.

השנה, מבחינה מוזיקלית לא מיינסטרימית, היתה טובה אך כנראה לדעתי הכי פחות טובה בשנות האלפיים. אינני זוכר שנה, החל מ-2000 ועד היום, שהיתה בה מוזיקה כה רבה אך גם כה לא מבריקה בעליל. רק לדוגמא, תקליט השנה שלי השנה נופל לא מעט באיכותו יחסית לתקליט השנה שלי בשנה שעברה שהיה "גיר לבן" של פי ג'יי הארווי, יצירת אמנות אינטימית, לא מתפשרת, מדהימה ועל זמנית.

אז סיכומי השנה שלי התחילו בעבר בפורום מוזיקה אלטרנטיבית ב-ynet עם טקסטים ואייקונים בלבד. אחר כך זה השתפר מעט עם צילומי אלבומים בנוסף ועכשיו זה כבר גם עם שני פלייליסטים להאזנה קלה וחופשית המכילים כמה וכמה מאלבומי השנה שברשימתי (לא את הכל, עדיין כמה היו אזוטריים לאתרים הללו ולא נמצאו שם, ולא באתר פלייליסט אחד כי אם בשניים כי באחד לא היה את הכל…).

אז הנה, כאן תמצאו את סיכום השנה, 30 אלבומי השנה שלי, ואם תרצו העשרה או החמישה עשר הראשונים מביניהם הם מטבע הדברים משמעותיים בהחלט יותר מהאחרים.

וכאן הפלייליסטים ובלחיצת כפתור תוכלו להאזין וגם להעביר שירים ואלבומים. בהנאה.

Discover Robert Forster!