בית מגורים נטוש ראשון, דווקא יחסית "חדש" ויחסית גדול, בערך שנות השבעים, מערב רמת השרון :

IMG_4339

IMG_4343

IMG_4345

IMG_4346

IMG_4350

IMG_4353

בית מגורים נטוש שני, ותיק וצנוע, מערב רמת השרון, כנראה שלא קיים יותר :

IMG_4357

IMG_4362

IMG_4365

IMG_4368

IMG_4376

בית מגורים נטוש שלישי, בית עץ ותיק וצנוע, מערב רמת השרון, כנראה שגם הוא לא קיים יותר :

IMG_4381

IMG_4382

IMG_4386

IMG_4390

IMG_4394

IMG_4396

בית מגורים נטוש רביעי ואחרון, בית עץ ותיק וצנוע נוסף, מערב רמת השרון :

IMG_4401

IMG_4402

IMG_4406

IMG_4409

את כל הצילומים הללו צילמתי ביום אחד של אוגוסט בקיץ 2007 ורק היום טיפלתי בהם והכנסתי אותם לאתרי, "אדריכלות נעלמת". כאן זהו רק לקט קצר, מבחר, ואם ברצונכם לראות את כל הסשנים אז הנה הקישורים:

אגב, כל הצילומים הוקטנו רבות, בגודלם ובאיכותם, לשם גלישה נוחה ברשת ועקב אילוצי האתר כאן.

כל הסשן המלא של הבית הראשון, היחסית חדש, שנות השבעים כנראה, והיחסית גדול, כאן .

כל הסשן המלא של הבית השני, הותיק והצנוע, כאן . שני הסשנים של בתי העץ הישנים, כאן וגם כאן .

הבת שלי, המדהימה והמקסימה, אומרת בטעות, עדיין, "מרת השרון" כששואלים אותה היכן היא גרה. לי אין מזמן יכולות כספיות לגור ברמת השרון. הכל התחיל בחולדאי ובצרפתים והתפשט כמו שפעת החזירים, או שפעת המשכירים. אז אני גם לא גר איתה וגם לא גר לידה. אני חושב ש-מרת השרון הוא שם מתאים לפוסט הזה. גם "מרת" כמו גברת, גברת העיר רמת השרון, שהיתה נחמדה פעם, שעדיין יש בה דברים צנועים ויפים שנשתמרו וקיימים איכשהו, בין לבין, בקושי, וגם חלק מהאנשים נחמדים, עדיין. אבל גם "מרת" במובן של מר כ-חרוב. מר. וזה מתייחס לגועל, לעושר, לנוצץ ולדוחה. לטירות הענק הבאות תחת הבתים הצנועים הישנים. הבתים הגבוהים ועצומי המימדים שבאים במקום הנמוכים והשקטים. הצעקניים והמוזהבים שבאים תחת הטובים. מצער. מכעיס.

פעם היו בתים קטנים, צנועי מידות, כמעט נטולי קישוטיות, בתים טובים, אמיתיים, לאנשים אמיתיים. חדר, סלון צנוע, מרפסת נחמדה, דלת פשוטה, גינה נעימה, קומה אחת, קומת קרקע, לא הרבה מעבר לכך. גם ברמת השרון היו כאלה. גם במערב רמת השרון היו כאלה. ישנם, טיפונת, עדיין, כמה שורדים. הרבה לא שרדו. מחליפים אותם הענקיים, המגלומניים, הראוותניים, המפוארים, גדולי המידות, השחצנים, הנוטפים בכסף. שקית הקאה מצורפת. לא יכול לסבול את זה. לכן גם לא רציתי לתכנן לעשירים. לא מעניין אותי. אחת הסיבות שפרשתי. גועל. מה רע בבתים הצנועים והנחמדים האלו של פעם?. מה רע? אי אפשר להסתפק במשהו דומה לזה?. מועכים את ה-ותיק והנחבא אל הכלים ותוקעים ענק חדיש, נוצץ ומבחיל במקומו. לעזאזל. לשם לכו. הם. לא אתם.