41 אלבומי השנה שלי לשנת 2009:

מקום 1

דיינוזור ג'וניור. די מפתיע שהם חזרו לחיי ושהם כבשו את המקום הראשון אצלי השנה. אהבתי אותם בשנות השמונים וגם בחלק מהתשעים. האלבומים האהובים עליי הם באג וגם גרין מיינד. שילוב של ניל יאנג וסוניק יות', בערך. אחר כך שכחתי מהם. לפני שנתיים הם חזרו בסוג של קאמבק שלא הקדשתי לו מספיק. השנה הם הוציאו את פארם והתמכרתי לגמרי. תענוג שחזרתי ושמעתי השנה. תקליט הרוק האלטרנטיבי של השנה. טעימות: 1, 2, 3.

מקום 2

קאס מקקומבס. האלבום הזה לא היה ממוקם כה גבוה אך עם כל שבוע שעבר השנה הוא התחזק אצלי והתברג עמוק בלב. זה אלבום הסינגר סונגרייטר האלטרנטיבי הטוב ביותר שיצא לדעתי השנה. חוויית פולק פופ. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 3

אטלס סאונד – לוגוס. אני יודע שזה מזעזע אבל נדמה לי שזה הוא עצמו בצילום הזה של העטיפה. יש לו איזו מחלה כזו, משהו מוזר. והוא גאון. האיש הצעיר של דירהאנטר מבריק עם הפרוייקט הצדדי שלו אטלס סאונד והפעם מבריק במיוחד. יש כאן גאונות ממכרת בפנים., מתוכה לא מעט אינסטרומנטליה. את התקליט הזה היכרתי בגירסה הפיראטית-מוקדמת שלו וגם בגירסה הרישמית אחר כך. חובה לאוהבי מוזיקה שונה, פופ פסיכדלי, אינדי שוגייזרי. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 4

וזה חתיכת דבר יוצא דופן. סוג של אלקטרוניקה עם קראוט-רוק ופוסט רוק. אינסטרומנטליה שלא מרפה. מוזיקה יפהפיה עם רבדים רבים. אם לא מחשיבים את הקודם כאן כאלקטרוניקה הרי שזה תקליט האלקטרוניקה שלי של השנה.

מקום 5

את המוזיקה המיוחדת שלה אני מכיר כבר כמה שנים אבל הפעם היא ממש התעלתה על עצמה. מהמלנכוליות הסינגר-סונגרייטריות היותר ייחודיות ונהדרות השנה. מומלץ. טעימה.

מקום 6

פאק בוטונס. ואם אתם רוצים לנסות משהו חדשני, מרתק, עכשווי ועם הפנים לעשור הבא אז זה הדבר, או אחד הדברים היותר אמיצים וחזקים שיש כיום. שילוב מוחץ של אלקטרוניקה ורוק נוייז פסיכדלי מרחף ומהפנט. סוחף ונותן בראש. 1 , 2 , 3 .

מקום 7

תגלית מרנינה. לא היכרתי אותו לפני כן ושמחתי להתוודע אליו השנה. יוצר אישי, כותב בחסד, נפלא. למי שמחפש פולקטרוניקה של מלנכוליה עגמומית א-לא ניק דרייק אבל בלי השוואות וממש עם שילוב של עוד מיני דברים וצלילים. 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 8

תקליט שכבש אותי מההאזנה הראשונה והחזיר אותי לשנות השמונים האינדיות הרזות. מתכתב עם כל מיני דברים טובים מאז ועדיין מביא ניחוח עכשווי ומרענן. אינדי פופ שוגייזרי קסום. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 9

זהו בעצם אוסף, מקיף וייחודי מכל מיני פסקולים שעשו השניים המוכשרים הללו וזה אחד מהדברים הכי מרשימים ומרגשים שיצאו השנה. סוג של מוזיקה קלאסית מודרנית ופולק עכשווי, קסם מרתק. טעימות: 1 , 2 .

מקום 10

זה רק אי-פי של ארבעה שירים שהוציאו האחיות דיל וצוותן השנה אבל שמעתי את זה המון, גם אם זה נגמר מהר. המשך נהדר לתקליט הקודם והמצויין מהשנה שעברה מאונטיין באטלס. רוק אלטרנטיבי. קים וקלי לנצח. טעימה.

מקום 11

מוצאה יפני אבל היא סינגר סונגרייטר גרמניה. אינדי פולק של מלנכוליה חרישית וענוגה א-לא סיביל באייר. תגלית שקטה ומרטיטה. 1 , 2 .

מקום 12

אלקטרוניקה אמביאנטית כה עדינה ומבריקה שזה מפעים.

מקום 13

אנתוני והג'ונסונס. היה לי קשה עד השנה לשמוע אותו, הוא גאון אבל הקול הפריע לי. השנה החלטתי להתגבר והיה לי קל דווקא. יחסית. כשעוברים את מחסום הקול נכנסים לעולם אפל וקסום עד מאוד. פופ בארוקי אמנותי. גאונות לשמה. רגש מציף. 1 , 2 .

מקום 14

נו, הם שוב ושוב ושוב משחקים אותה, שלישיית האינדי פופ הפסיכדלי המחתרתי קטיפתי האמריקאית יהודית הזו. חובה. טעימות : 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 15

זה יצא השנה אבל זה הוקלט על קסטה ביתית בסשן ביתי בשנות השמונים. היוצר הנהדר הזה, שתקליט הבכורה שלו על שמו המלא נבחר על ידי לתקליט השנה שלי ב-2005, הקליט אז קאברים ללהקת המיספיטס. לואו-פיי, פולק עכשווי, חרישי, חודר ומעולה כמו תמיד. טעימה.

מקום 16

הופ סאנדובל. זה שזהו תקליט מעט פחות טוב מהראשון שלה, המופלא, אינו אומר שהוא אינו צריך להיכנס לרשימה הזו כאן. מהיוצרות המקסימות ביותר של שנות התשעים ושנות האלפיים. פולק עכשווי, פופ חלומי ומעט ניאו פסיכדליה. מלנכוליה כבר אמרנו. טעימות: 1 , 2 .

מקום 17

כנ"ל עם מר קלהאן (סמוג). זה לא רוק בוטום רייזר אבל זה נפלא. סינגר סונגרייטר של פולק עכשווי ואלטרנטיב קאנטרי. טעימות: 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 18

והם באים מצרפת. הנה משהו קליל יותר, קיצבי, מקפיץ, אלקטרו פופי, אינדי רוקי ומקבץ שירים מהטובים של השנה. 1 , 2 , 3 .

מקום 19

וגם הם חזרו, איזה כייף. רוק אלטרנטיבי מצטיין שלא ידוע למספיק אנשים לצערי. 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 20

רוק אלטרנטיבי מצטיין שכן ידוע לקצת יותר אנשים. מלכי הנוייז רוק התעדנו קצת ואני אוהב אותם. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 21

קרוקודיילס. אם הג'יזז אנד מרי צ'יין זה כוס התה שלכם אז זה הדבר השנה. לא חזק כמו סינגאפור סלינג אבל מספיק טוב. רוק מעט פסיכדלי, פוסט פאנק, נוייז פופ. צעירים, נמרצים וטובים. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 22

מהלהקות הטובות ביותר של שנות האלפיים, ווילקו לא המציאו ממש כלום, חיברו רוק או רוק אלטרנטיבי והשפעות פולק, קאנטרי וכ"ו ועשו את שלהם, זה התקליט הכי קומוניקטיבי שלהם אני חושב ויש כאן שירים נפלאים. 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 23

זה לא לגמרי הוגן אבל אני בכל זאת מרשה לעצמי. אין לי את התקליט/דיסק/שירים/קבצים של זה אצלי אבל פעם אחת של צפייה בסרט הזה (ארץ יצורי הפרא של ספייק ג'ונז) הספיקה לי כדי לקבוע שזה פסקול נפלא ומרגש. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 24

אני גאה לכלול אלבום חדש של היוצר הנפלא והכבר ותיק הזה כאן. תקליט יפהפה. טעימה.

מקום 25

עוד יוצר נפלא וותיק שכבר שכחתי ממנו ואני מצטער על זה. אינסטרומנטליה קלאסית מודרנית עכשווית אמביאנטית לא מתפשרת וקסומה. 1 , 2 .

מקום 26

כן, ראיתם טוב, לילי אלן. אני יודע שכמה מכם יופתעו כאן או מזה ששיבצתי את האלבום הזה או מזה שסוף סוף משהו הם מכירים ברשימה הזו. תענוג כשיש שוב פופ מושלם וזה פופ מושלם ומלבב, והקול והמבטא אנגליים הם, וזה מעולה כמובן. עכשוויות צעירה מקפצת ומהודקת. טעימות: 1 , 2 .

מקום 27

ג'יימס בלאקשואו הבריק השנה, ונכון שכל שנה הוא מבריק, אבל הפעם לטעמי במיוחד. מסתורין אינסטרומנטלי אקוסטי מהפנט, מאתגר ורב כישרון, פולק עכשווי מינימליסטי פסיכדלי קלאסי מודרני. טעימה.

מקום 28

מרתק. אלקטרוניקה עכשווית שהיא אחרת, קודרת, מעודכנת, עתידית, מוזרה, ממכרת, אפלה. 1 , 2 , 3 .

מקום 29

אינדי נוייז רוק גאראג' פאנק לפנים. פוסט-שום-דבר. רק מוזיקה חזקה. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 30

אין לי שום סימפטיה לבחור הזה, אבל המוזיקה שהוא עושה טובה. היא היתה טובה מאוד עם הליברטינס והיא טובה מאוד ואפילו מפתיעה בסולו הזה שהוא סינגר סונגרייטרי די רגוע. רוק אקוסטי שכדאי לנסות. טעימות: 1 , 2 .

מקום 31

ג'וליאן קזבלנקס. לא משוחד, לא אליו ולא לסטרוקס. הם היו טובים, כן, אבל לא המציאו שום דבר. כאן הוא די מפתיע כי זה לא הסטרוקס, ממש לא רוק זרוק אלא דווקא רוק מלוטש, אינדי רוק פופי, אלקטרוני קצת, נוצץ ומבריק. טעימה.

מקום 32

גריזלי בר. מאוד מיוחד, מוזיקה אחרת. אינדי פולק פופ פסיכדלי ושונה. מומלץ. לא לכל אחד… טעימות: 1 , 2 .

מקום 33

מונסטרס אוף פולק. סוג של סופרגרופ פולקי פופי אבל זה לא חשוב, רק המוזיקה חשובה. והמוזיקה שיצאה מוצלחת, לשמחתי. 1 , 2 , 3 .

מקום 34

דירהאנטר. נו, אותו תותח (רזה) של המקום השלישי ברשימה זו מפציע גם כאן, בלהקה המקורית או הפרוייקט הראשי שלו. זה רק אי-פי אבל זה כרגיל טוב מאוד. אינדי רוק, דרים פופ, שוגייז. טעימות: 1 , 2 , 3 .

מקום 35

ג'ואן מקלין. מקום זה משוריין לאלקטרוניקה עכשווית שהיא גם לרגליים ולא רק לראש, אלקטרו קלאש, דאנס פאנק. 1 , 2 .

מקום 36

WAVVES , אינדי מלוכלך, מדוסטורשן, אינטנסיבי ואפילו קצת אלים. נוייז רוק סרף גאראג' פאנק. תענוג של סחף לפנים. 1 , 2 , 3 .

מקום 37

שוב שיתוף פעולה בין השניים הללו, מלכת אנגליה האנורקסית והמשובחת וידידה המנוסה. אלטרנטיבה. לא הכל כאן מבריק אבל הסך הכל שווה גם שווה. טעימות: 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 38

את הפסטלס, נסיכי האינדי הרזה והותיק מסקוטלנד אני מכיר טוב, את חבריהם היפנים אינני מכיר בכלל. זהו שיתוף פעולה חצי תמוה או שלא המנפק רגעי שמש נדירים של אינדי פופ חלומי. מענג לפרקים. טעימות: 1 , 2 .

מקום 39

היוצר האהוב, השקט, הנחבא אל הכלים, הצנוע והרגוע שוב נח לו על המרפסת עם הגיטרה. בלוז, רוק, בוגי, רוטס. עונג לכל יום. טעימות: 1 , 2 , 3 , 4 .

מקום 40

עוד יוצר ותיק מאוד, מנוסה ואתנטי. והפעם הצלילי הוא ג'אז, אר-נ-בי, בלוז ודיקסילנד. כייף. טעימות: 1 , 2 .

מקום 41

אין כאן שום דבר מיוחד. רק אותו יוצר אלטרנטיבי אישי, סינגר סונגרייטר משובח שממשיך לעשות את העבודה המלנכולית הפרטית שלו.

שתהה שנת 2010 משופעת במוזיקה משובחת.