למה? כי אני אוהב אותם. ולא, לא יהיו כאן שום צילומי מדרכות (…), רק מוזיקה. המטרה היא להכיר אותם למי שלא מכיר אותם. אבל אין לי כוח להסביר יותר מדי. מצטער מראש. הנה טיפה. אחת הלהקות הכי חשובות בשנות התשעים. לפחות. אמריקאים, קליפורניה. קמו ב-1989, התפרקו ב-1999. מתאחדים עכשיו (2010) לכמה הופעות בחו"ל. מוזיקה? אנדרגראונד, אינדי, אלטרנטיבה, לואו-פיי. שני מתופפים. אחד מטורלל. כותב ראשי וזמר- סטפן מלקמוס. חמישה אלבומים. כולם חובה. במיוחד השלושה הראשונים. זהו. תיהנו מהמוזיקה. הנה פחות או יותר השירים שלהם שאני הכי אוהב.

גם ראיתי אותם פעמיים לייב, באמצע שנות התשעים, למזלי הטוב.

נדמה לי שחוץ מהחימום של מרקיורי רב היה גם חימום של ה-דלגאדוס בתחילת דרכם. פייבמנט, עם ה-לואו-פיי רוק הסלאקרי והחכם שלהם, והכדור חוזר לאי הבריטי, מההשפעות של להקת ה-פול וכ"ו שהם לקחו איתם מהאי הזה לארה"ב. נהניתי? אפשר בכלל לתאר את זה?

פייבמנט פעם שנייה, פסטלס פעם שלישית.  הפעם ההופעה היא ממש היכן שלמדתי. הבניין של ה-מקינטוש סקול אוף ארקיטקצ'ר נמצא ליד הבניין המפורסם של צ'ארלס רני מקינטוש הנקרא גלזגו סקול אוף ארט, שהוא גם הבניין הישן וגם שם המוסד כולו שמתפרש באיזור על פני כמה מבנים שונים. מול הבניין המפורסם, הראשי, נמצא בניין קטן של שתי קומות שהוא בניין הסטודנטים ושם אוכלים בצהריים (בד"כ תפוח אדמה עם מילוי גבינת צ'דר וקולסלואו), שם יש פעילויות שונות, מסיבות, וגם הופעות. לשם הגיעו פייבמנט ושם חיממו אותם המקומיים, להקת ה-פסטלס. ערב נפלא של לואו-פיי פופ סקוטי רזה ושל לואו-פיי רוק אלטרנטיבי אמריקאי. איכות והנאה מקיר לקיר.